Ośrodek Zdrowia Rodzina Iława - zdj koronawirus

i

Autor: Wiesław Raczkowski

Doktor Żuralski apeluje do pacjentów AKTUALIZACJA [AUDIO]

2020-03-24 12:19

Pierwsze komunikaty i ostrzeżenia nie działają, dlatego iławski lekarz i właściciel ośrodka zdrowia apeluje ponownie do mieszkańców-własnym głosem.

Posłuchaj całego apelu do mieszkańców - Roman Żuralski (Lekarz i Właściciel Ośrodka Zdrowia Rodzina)

Właściciel Ośrodka Zdrowia Rodzina i popularny lekarz rodzinny i pediatra - Roman Żuralski apeluje o rozsądek podczas kontaktu z lekarzami:

- Szanowni Państwo! Koronavirus na pewno jest wśród nas! To ilu z nas dotknie choroba przez niego spowodowana -Covid 19- zależy tylko od nas wszystkich. Najgorszym jednak scenariuszem byłaby sytuacja, gdzie większość pracowników ochrony zdrowia, jest zarażonych. Spowodowałoby to konieczność wysłania ich na 14-dniową kwarantannę. Rezultat tej sytuacji, przy tak dużej liczbie potrzebujących pomocy medycznej, możecie sobie tylko wyobrazić. Chcemy Wam pomagać, ale musicie nas, jak i samych siebie chronić przed zainfekowaniem.

Lekarz zaapelował do miasta o pomoc w zaopatrzeniu pacjentów w maski ochronne.

- Na tę okoliczność zaapelowałem do włodarzy miasta o jak najszybszą pomoc w zaopatrzeniu Was-naszych pacjentów w maski ochronne. Mamy już potwierdzenie tej pomocy, z czego niezmiernie się cieszymy! Apelujemy do Was pacjentów, aby każdy z Was odwiedzając swoich lekarzy w poradniach, zakładał swoją maskę. W szczególności tyczy się to osób z gorączką, katarem i kaszlem. Maska to najlepsza forma ochrony, każdy potencjalnie chory zakaźnie, powinien ją zakładać. Maski dla naszych pacjentów są dostępne przy wejściu do Ośrodka Zdrowia Rodzina od poniedziałku (24.03). Możecie je wykonać także sami, w domu i na własny użytek. Pamiętajcie, lepsze taka maska niż jej całkowity brak.

Nadal obowiązuje procedura wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Lekarz najpierw udziela teleporady, jeśli jest to konieczne, zaprasza na wizytę.

Zobacz procedurę rejestracji w przychodni

- Konieczna jest segregacja chorych i przestrzeganie teleporad oraz zaleconej przez lekarzy kwarantanny domowej, bo to znacznie lepsze niż potem izolacja wśród już zainfekowanych! Chroniąc innych - ochronimy i siebie. Wiosna tuż, tuż to i natura nam sprzyja. Warto to przeżyć solidarnie - dodaje Żuralski.

Ośrodek Zdrowia Rodzina Iława - zdj koronawirus1

i

Autor: Wiesław Raczkowski
Ośrodek Zdrowia Rodzina Iława - zdj koronawirus1

i

Autor: Wiesław Raczkowski

Więcej w związku z koronawirusem w regionie: