Iławscy nauczyciele masowo testowani pod kątem koronawirusa

2021-01-14 12:53

14 stycznia, rozpoczęła się akcja pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa od nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkół z terenu powiatu iławskiego - podało iławskie starostwo. Akcję nadzoruje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Iławie.

Testy odbywają się one w trzech punktach: Powiatowym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Iławie, Zespole Szkół w Lubawie  i Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu. - Wymienione punkty na mapie Powiatu Iławskiego zostały wybrane przez Starostę Powiatu Iławskiego - informują urzędnicy. - Kwestie te konsultował z dyrekcją Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarnej w Iławie, tak by optymalnie zagospodarować obszar badań.

Zgłosiło się niemal 600 nauczycieli i pracowników szkół, którzy wyrazili chęć poddania się badaniu na obecność koronawirusa. Jak wiadomo uczniowie klas I-III mają wrócić do szkół już w najbliższy poniedziałek 18 stycznia. W akcji pomagają żołnierze z Wojska Obrony Terytorialnej.  W Powiatowym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego wymazy będą pobrane od 238 osób, w Zespole Szkół w Lubawie od około 180 osób a w Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu od 169 osób.

QUIZ. Czy znasz te "kobiece" przedmioty? Do czego to służy?

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Co to jest?
Co to jest?
Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14