koronawirus ratownik medyczny iława

i

Autor: Pixabay / Tomasz Sławiński Ratownik medyczny z Iławy apeluje do mieszkańców o rozwagę

Młodzi iławianie powodem roznoszenia wirusa. Ratownik wystosował apel [WIDEO]

2021-03-31 9:49

Do tej pory na oddziałach COVID leżały głównie starsze osoby. Teraz pojawia się coraz więcej doniesień o zwiększonej ilości zachorowań na koronawirusa w ramach trzeciej fali u osób młodych. Oni z kolei zachowują się bardzo nieodpowiedzialnie i zarażają całe rodziny.

W mediach społecznościowych pojawił się apel Tomasza Sławińskiego. To ratownik medyczny pogotowia ratunkowego iławskiego szpitala powiatowego, jest też radnym Rady Miejskiej. Jak mówi obserwuje ludzi na ulicach Iławy i jest głęboko zaniepokojony nieprzestrzeganiem obostrzeń.

- Zwłaszcza młodzież grupuje się nie zachowując dystansu od siebie, nie zasłaniają ust i nosa - mówi ratownik. Jako czynny zawodowo ratownik medyczny ale i też radny Rady Miejskiej w Iławie apeluję do Państwa o jeszcze większe stosowanie się do obowiązujących zasad sanitarni-epidemiologicznych, apeluję zwłaszcza do ludzi młodych... Nie jesteśmy nieśmiertelni, nie mamy jak w grach trzech żyć...

Jak podkreśla ratownik z Iławy wzywany jest często do osób starszych, około 80-90 lat i te osoby chorują na koronawirusa choć jak twierdzą nie wychodzą z domu.

- Wtedy pytam panią/pana, jak doszło do zakażenia. Pacjenci twierdzą, że nie wychodzą z domów, często nie pozwala im na to stan zdrowia. Okazuje się, że wirusa przynoszą wnuczkowie, rodzina... Nie bądźmy w tym wszystkim egoistami. Ja mogę te zakażenie przejść bardzo łagodnie, ale dla dziadków czy rodziców może się ono skończyć śmiercią, przestrzegajmy zasad sanitarnych. Im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej ten niekomfortowy dla wszystkich czas pełen ograniczeń minie - apeluje Tomasz Sławiński. Cały apel poniżej:

Stan epidemii w kraju i regionie

Środowy raport (31 marca), to informacja o 32 874 zakażeniach w kraju, 908 w województwie warmińsko mazurskim, 49 w powiecie iławskim.

W najnowszym raporcie gwałtownie spadła ilość osób, które w powiecie iławskim przebywają na kwarantannie. Z prawie 2 tysięcy w minionym tygodniu, dzisiaj to 1071 osób.

W województwie warmińsko-mazurskim w minionym tygodniu ilość zakażeń na 10 tys mieszkańców zaczęła spadać. W środowym raporcie jesteśmy na 12 miejscu.

Jakim żywiołem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Twoje wymarzone wakacje to:
Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?