dzieci szkoła maski

i

Autor: Kelly Sikkema - Unsplash

Od poniedziałku nauka hybrydowa w iławskich podstawówkach. Szkoły mają już plan

2021-03-11 12:27

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu od 15 marca 2021 w szkołach podstawowych i klasach 1-3 może być stosowany hybrydowy system nauczania. Oznacza to, że część klas będzie miała zajęcia zdalnie przez Internet, a część w szkołach. Sprawdzamy, jaki podział na klasy i zajęcia chcą wdrożyć iławskie szkoły.

Dotychczas w woj. warmińsko-mazurskim klasy I-III szkoły podstawowej pobierały naukę wyłącznie zdalnie. Od poniedziałku 15 marca w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim będą one mogły funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym.

Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Dyrektorzy szkół podejmują decyzje, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej.

Odwiedzamy więc iławskie podstawówki i pytamy, czy jest już wybrana metoda nauki i jak będzie realizowana od 15 marca.

Hybrydowa nauka w SP1

- Z 13 oddziałów w naszej szkole, 7 rozpocznie naukę stacjonarną, a pozostałych 6 będzie kontynuowało naukę na odległość. Siedem oddziałów, które zaprosimy do szkoły, będzie podzielonych z kolei na zmiany. Cztery będą przychodziły na pierwszą zmianę, trzy na drugą - mówi Beata Niksa-Żubertowska, zastępca dyrektora z iławskiej SP1.

Posłuchaj więcej: O nauce hybrydowej w iławskiej SP1 - Beata Niksa - Żubertowska

Hybrydowa nauka w SP3

- Od poniedziałku, na jeden tydzień przychodzą do szkoły klasy pierwsze na trzy dni (poniedziałek-środa). Czwartek i piątek będą pracowały w trybie zdalnym. Klasy drugie będą tak samo jak pierwsze pracowały trzy dni stacjonarnie, dwa zdalnie. Klasy trzecie, tylko stacjonarnie w czwartek i piątek, przynajmniej na razie. Związane jest to z odbywającymi się w najbliższym tygodniu egzaminami próbnymi klas ósmych. Od środy ci uczniowie będą też obecni w szkole. Po tym tygodniu chcemy, by najmłodsze klasy uczyły się stacjonarnie cały tydzień, potem klasy trzecie - mówi Grażyna Stolarska, dyrektor SP3.

Posłuchaj więcej: O nauce hybrydowej w iławskiej SP3 - Grażyna Stolarska

Szczegółowe rozpiski zajęć w iławskich szkołach są rozsyłane przez Librus do rodziców, znajdują się również na stronach internetowych poszczególnych placówek. Na razie szkoły opracowały plan zajęć do Wielkanocy.

W dniach 1-6 kwietnia zaplanowana jest przerwa świąteczna od zajęć.

Linki do stron iławskich szkół podstawowych:

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18
Sonda
Powrót do szkół 2021 - czy uczniowie powinni wrócić przed wakacjami?