Test na COVID-19 bez kontaktu z lekarzem. Pomysł Ministerstwa Zdrowia

i

Autor: Pixabay

Koronawirus atakuje powiat iławski i sąsiednie powiaty

2021-03-19 13:48

W powiecie iławskim odnotowano dziś aż 88 nowych zakażeń. W przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców daje to współczynnik 9,48. To trzeci najgorszy wynik w regionie. W powiecie nowomiejskim też pandemia przybiera na sile.

W codziennych pandemicznych statystykach z regionu odnotowano też jeden zgon osoby z powiatu iławskiego. Była zakażona koronawirusem oraz także miała choroby współistniejące. W powiecie już 1 691  osób przebywa na kwarantannach.Wysoko na liście powiatów z najtrudniejszą sytuacją epidemiczną jest też powiat nowomiejski. Potiwerdzono 42 nowe zakażenia, co w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców daje 9,6 - drugi najgorszy wynik w województwie. Średnia w regionie to obecnie 7,05. Kolorowo nie jest też w powiecie ostródzkim. Tam przez kilka dni ilość zakażeń utrzymywała się powyżej 100 osób. W najnowszym badaniu odnotowano jednak mniej przypadków. W powiecie ostródzkim w ciągu doby przybyło "tylko" 77 nowy osób z wykrytym koronawirusem. zmarły jednak trzy osoby. Miały choroby współistniejące.

W kraju łączna liczba zakażeń koronawirusem potwierdzonych od początku epidemii przekroczyła dzisiaj 2 miliony. W województwie było to 1004 przypadki. Zmarło 27 osób.

Konie, które leczą

QUIZ. Czy znasz sławne powiedzenia polskich POLITYKÓW? Te zdania przeszły do historii. 8/10 to MUS!

Pytanie 1 z 10
"Sorry, taki mamy klimat"