Powszechny Punkt Szczepień w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie już gotowy! [ZDJĘCIA]

2021-04-28 14:12

Nawet 2000 osób w tygodniu! Tyle szczepień będzie w stanie zagwarantować Powszechny Punkt Szczepień, który miasto przygotowało w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej 2D.

Jak informują władze Iławy - Punkt będzie działał w weekendy od godziny 8 do 18 i powstał z myślą o osobach pracujących, które w tygodniu nie maja czasu i możliwości się zaszczepić. Cztery sale są już gotowe na przyjęcie chętnych pacjentów, sprawdzone i wysoko ocenione przez przedstawicieli NFZ. Teraz czekamy na oferty z Rządowego Programu Rezerw Strategicznych i ruszamy!

Pierwszy w województwie taki punkt otworzył się w Ostródzie, teraz Iława, docelowo Powszechne Punkty Szczepień mają powstawać w każdym powiecie.

Jeśli chodzi o najnowsze statystyki rządowe, to warmińsko-mazurskie zajmuje 12/16 miejsce pod kątem ilości wykonywanych szczepień. Ogółem zaszczepiono 376 688 ludzi z czego liczba osób w pełni zaszczepionych (czyli przyjęli przynajmniej dwie dawki), to 94 275.

W powiecie iławskim liczba wykonanych szczepień sięga 16 000, liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem, to 3649. Dziennie szczepi się około 400 osób.

Sonda
Powrót do szkół w maju 2021 - czy to dobra decyzja?
Na Mazurach coraz więcej łódek. Trwa odliczanie do majówki i sezonu żeglarskiego