maseczki ochronne medyczne chirurgiczne

i

Autor: Anna Shvets - Pexels Maski od rządu już do odbierania. Sprawdź adresy gdzie możesz je odebrać

Maski od rządu dla każdego mieszkańca już w Iławie. Sprawdź gdzie możesz je odebrać

2021-03-11 9:18

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie nie jest najlepsza. W trosce o ochronę zdrowia mieszkańców Iławy od 11 marca na terenie miasta będą dystrybuowane maseczki ochronne pochodzące z programu rządowego.

W związku z rosnącymi zachorowaniami na Covid-19 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz woj. Pomorskiego, zwiększającymi się potrzebami w zakresie hospitalizacji oraz wymogiem zasłaniania ust i nosa za pomocą masek.

Do naszego miasta trafiły paczki z 132 tys. maseczek ochronnych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Maseczki będą rozdawane mieszkańcom Iławy od czwartku 11 marca, a każdy iławianin będzie mógł odebrać maseczkę dla siebie i członków swojej rodziny.

W dni powszednie maseczki w punktach są wydawane w godzinach 9:00- 19:00. Na terenie Iławy, to:

  • Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej 2 d,
  • Hala Sportowo-Widowiskowa na ul. Niepodległości 11 b
  • basen przy ul. Biskupskiej 2.

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie mający problem z poruszaniem się i niepełnosprawni zostaną zaopatrzeni w maseczki przez pracowników Ośrodka.

Osoby niepełnosprawne, starsze, które nie mogą liczyć na pomoc najbliższych, mogą zgłosić się o pomoc się do Urzędu Miasta do Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych pod nr tel. 89 649 01 89. Do tych osób dotrą z maseczkami wolontariusze.

Uwaga! Każdemu mieszkańcowi przysługuje 1 pakiet czyli 4 sztuki maseczek. Władze miasta w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz aby zminimalizować bezpośredni kontakt zachęcają do pobierania pakietu także dla członków rodziny.

PSYCHOTEST. Zagadki logiczne na wrodzoną inteligencję? Nic nie ukryjesz!

Pytanie 1 z 10
Jaki znak należy wstawić między cyfry 3 i 4, aby uzyskać liczbę większą od 3, a mniejszą od 4?
Oskoła zdrowy sok z brzozy. Zobacz, jak bezpiecznie pozyskać sok z brzozy?