COVID-19

i

Autor: Getty Images

8 śmiertelnych ofiar koronawirusa w powiecie iławskim

2021-11-30 15:56

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby odnotowano 8 śmiertelnych przypadków zakażenia. We wszystkich tych przypadkach pacjenci mieli choroby towarzyszące. To dane z dziś - 30 listopada 2021 roku.

Nowych zakażeń w powiecie iławskim potwierdzono ostatniej doby 54. W całym kraju to ponad 19 tysięcy. Z tego 908 jest w województwie warmińsko-mazurskim. 1 576 mieszkańców powiatu iławskiego objętych jest kwarantanną.  Od wczoraj w kraju z powodu COVID-19 zmarło 150 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 376 osób.  Jutro, w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, nazwanego Omikronem, w Polsce wejdą w życie nowe obostrzenia.

Od środy z 75 proc. do 50 proc. zmniejszy się limit zapełnienia w obiektach gastronomicznych, kościołach, na basenach, w hotelach czy w kinach (osoby zaszczepione nie będą jednak brane pod uwagę przy obliczeniach). Zmniejszy się też limit osób uczestniczących w zgromadzeniach i uroczystościach – dotyczy np. komunii, wesel czy dyskotek – ze 150 do 100 osób. Natomiast liczba uczestników wydarzeń sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi spadnie o połowę, do 250 osób. Zmieni się też powierzchnia przypadająca na jednego odwiedzającego siłownie, muzea czy centra fitness – na razie jest to 10 mkw na osobę, od środy będzie to 15 mkw. Wszystkie te regulacje będą obowiązywały do 17 grudnia włącznie.

Sara James oczarowała śpiewając hit The Weeknd! [ESKA Live]

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest: