oddział covidowy

i

Autor: W.Raczkowski Oddział covidowy w iławskim szpitalu

Pandemia daje w kość szpitalom. Także w Iławie zaczyna brakować łóżek

2021-03-04 13:42

Pandemia w regionie przybiera na sile. Władze zdecydowały się ponownie otworzyć oddziały covidowe w lokalnych szpitalach. Od 1 marca po krótkiej przerwie ruszył taki oddział także w Iławie.

Warmińsko-mazurskie ciągle na szczycie nowych zakażeń. Powiat iławski jest już na czwartym miejscu pod względem zachorowań. Czwartkowy raport to 831 zakażonych w województwie. Wciąż licząc ilość przypadków na 10 tys mieszkańców, jesteśmy niechlubnym liderem. W powiecie iławskim jest 75 nowych przypadków zakażonych. Na kwarantannie przebywa już prawie 1300 osób.

Jeśli chodzi o tzw. łóżka covidowe sytuacja w iławskim szpitalu nie wygląda najlepiej. Na ogółem 28 takich łóżek zajętych jest 25. Wolne są tylko trzy łóżka respiratorowe.

Jeśli chodzi o ogólną wydolność oddziałów covid w województwie, obecnie wolnych jest 378 łóżek i 27 respiratorów.

Ogółem w całym szpitalu w Iławie są jeszcze wolne łóżka, ale cały czas sytuacja jest dynamiczna i płynnie się zmienia z godziny na godzinę, jednych chorych się wypisuje się do domu, a innych przyjmuje.

Warto dodać, że wszystkie karetki szpitalnego oddziału ratunkowego w Iławie są na chodzie. Jest 5 zespołów wyjazdowych, w tym 4  podstawowe typu „P” oraz jeden specjalistyczny typu „S”. Miejsca stacjonowania karetek rozlokowane są na terenie miast: Iława, Susz, Lubawa oraz Zalewo.

Rząd zapowiedział pomoc dla województwa warmińsko-mazurskiego, w postaci przekazania maseczek ochronnych. Do naszego regionu ma ich trafić 5 mln. Za dystrybucję maseczek w regionach mają odpowiadać urzędy wojewódzkie.

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najwyższe, największe, najgłębsze. Znasz polskie i światowe rekordy?

Pytanie 1 z 17
Który szczyt jest najwyższy na świecie?