Ręce serce pomoc - pixabay

i

Autor: Gerd Altmann - Pixabay

Widzialna Ręka działa w Iławie. Pomagają uwięzionym w domach [AUDIO]

2020-03-24 13:23

Grupy Widzialnej Ręki mają za zadanie łączenie ludzi w niesieniu pomocy tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu przez koronawirusa.

Jak czytamy w założeniach centralnej grupy Widzialna Ręka:

- Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły jak pomóc i kto się tego podejmie. 

Ponieważ w ramach jednej grupy na cały kraj byłoby ciężko rozdysponować pomocne dłonie, powstają lokalne grupy Widzialnej Ręki. Im bardziej lokalna-tym pomoc efektywniejsza i bardziej zaufana. Ilość grup jest już imponująca i zakładane są kolejne.

mapa widzialna ręka

i

Autor: widzialna ręka - google

W Iławie, grupę koordynuje znana z różnych działań aktywistycznych - Dominika Kasprowicz, jak mówi:

- Pomagamy osobom, które są uwięzione w kwarantannach lub osobom, które się boją wychodzić z domu, bo np. mają obniżoną odporność lub są w grupie ryzyka. Lokalnie mamy grupę prywatną, według zaleceń grupy-matki, to garstka osób znanych w Iławie, które pomagają nieść pomoc. Zapraszamy do tej grupy tylko osoby, które znamy i którym możemy zaufać. Pomoc jest organizowana tak, by maksymalnie ograniczyć ruch po mieście i chodzenie bez celu. Pomoc jest udzielana przy okazji załatwiania innych spraw na mieście.
Posłuchaj jak działa Widzialna Ręka w Iławie - Dominika Kasprowicz

>>>Główna grupa Widzialnej Ręki<<<

>>>Lokalna grupa Widzialna Ręka w Iławie<<<

Grupy pomocy Widzialna Ręka poleca polski oddział Facebooka, który na bieżąco sprawdza ruch w swoich portalach społecznościowych i eliminuje fałszywe informacje (Fake News), z kolei promuje, te które faktycznie pomagają w dobie koronawirusa: