wojskowa Komisja lekarska

i

Autor: WKU Ostróda

Kwalifikacje Wojskowe odwołane, przed komisję za rok!

2020-03-13 12:55

Mamy dobre wieści dla tych, którzy stresowali się komisjami lekarskimi i kwalifikacją wojskową, właśnie je odwołano.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.).

Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Rozporządzenie przewiduje, że 13 marca zakończą działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność.

W Iławie komisja miała obradować 17.03-17.04. ale w związku z odwołaniem kwalifikacji, nowe terminy zostaną podane zapewne na początku 2021 roku.

Przeczytaj także: