pacjent

i

Autor: pixabay.com

Zamykają oddział covidowy w nowomiejskim szpitalu. Przynosił straty

2021-02-19 13:35

Odział dla pacjentów przechodzących COVID-19 został w szpitalu w Nowym Mieście uruchomiony w listopadzie. Dziś kończy swoją działalność mimo, że przebywa w nim 8 pacjentów.

Decyzją wojewody w nowomiejskiej placówce stworzono 18 - łóżkowy oddział dla zakażonych koronawirusem. 3 łózka z tych 18 mają możliwość podłączenia pacjenta do respiratora. Nowomiejski szpital na stworzenie takiego oddziału wydał 160 tysięcy złotych. Niestety nie otrzymał zwrotów tych kosztów.

- Mój wniosek o refundację tych nakładów jak do tej pory nie został uznany - pisze Bogumił Kurowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście. - Mieliśmy problem także z stworzeniem odpowiedniej kadry do pracy na oddziale covid przy jednocześnie działających pozostałych oddziałach. Na dodatek w trakcie jego funkcjonowania okazało się, że narzucone przez NFZ wyceny za świadczenia daleko odbiegają od faktycznych kosztów ich realizacji. Miesięcznie na działalność tego oddziału notowaliśmy stratę w wysokości 100.000 zł.

Obecnie na oddziale covid w Nowym Mieście przebywa 8 osób. Decyzją wojewody ma on zakończyć działalność z dniem 19 lutego 2021 roku. Pacjenci jednak prawdopodobnie pozostaną na tym oddziale nadal. Nie będą przyjmowani natomiast nowi. 

Sonda
Czy pandemia sprawiła, że twój stan psychiczny się pogorszył?
Ile czasu przed badaniem nie pić alkoholu oraz inne zasady przy morfologii krwi