Wręczono odznaki Świętego Floriana i innne medale strażakom. Wśród zasłużonych wójt Gminy Iława

i

Autor: ug iława

straż pożarna

Wręczono odznaki Świętego Floriana i innne medale strażakom. Wśród zasłużonych wójt Gminy Iława

2023-11-16 7:47

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się uroczysty Apel. Podczas uroczystości funkcjonariuszom i pracownikom PSP oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego województwa wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

W Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie odbył się (14.11) uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem m.in. Piotr Opaczewski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Komendanta Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie nadbryg.Tomasza Komoszyńskiego.

Podczas uroczystości funkcjonariuszom i pracownikom PSP oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego województwa wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Pojawiły się również awanse na wyższe stopnie służbowe oraz indywidualne wyróżnienia.

Odznaczenie dla wójta Gminy Iława

Wręczano między innymi odznaczenia strażakom OSP. Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” został odznaczony Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Odznaka przyznawana jest nie tylko za działania ratownicze, ale także za służbę w zarządzie OSP czy za inne działania statutowe na rzecz OSP. Kandydat do odznaczenia powinien się wyróżniać w przynajmniej jednej aktywności takich jak ochrona życia, zdrowia, mienia czy środowiska. Odznaczenia wręczał Wicewojewoda Piotr Opaczewski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Odznaczonym i Wyróżnionym!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Strażacy walczyli z pożarem 12 godzin

Sprawdź swoją wiedzę motoryzacyjną. Z jakiego kraju pochodzą dane marki samochodów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Fiat to marka: