Kolejami Mazowieckimi pojedziemy nad morze. Na tory wrócił pociąg „Słoneczny”

i

Autor: materiały prasowe Kolejami Mazowieckimi pojedziemy nad morze. Na tory wrócił pociąg „Słoneczny”

Słonecznym pociągiem z Iławy nad morze

2022-06-27 10:42

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak i już 25 czerwca rozpoczyna swoje codzienne kursowanie do Ustki. Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta

Pociąg „Słoneczny” po raz pierwszy wyruszył w trasę już w 2005 roku i od tego czasu wzbudza zainteresowanie bardzo dużej liczby podróżnych. Do tej pory z tego połączenia skorzystało ponad milion osób. Niewątpliwą zaletą „Słonecznego” jest wysoki standard  i komfort podroży w klimatyzowanych i komfortowych wagonach piętrowych. W tym roku, aby umożliwić przejazd nad morze jeszcze większej ilości pasażerów, rusza dodatkowe połączenie do Trójmiasta – „Słoneczny – BIS”.

Pociąg w trasie z Warszawy zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie, Sopocie i Gdyni Głównej. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku i Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce.

Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?