Paliło się w szkole, byli ranni. Uczniowie ćwiczyli ze strażakami

2021-10-27 7:50

POŻAR W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GROMOTACH! Na szczęście, te hasło towarzyszyło jedynie ćwiczeniom sprawdzającym organizację ewakuacji w szkole oraz koncentrację jednostek OSP w gminie Iława.

Jak rozpoznać prawdziwy żółty ser?

Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły podstawowej w Gromotach zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji szkoły podstawowej. Jednocześnie w trakcie ewakuacji przeprowadzona została Koncentracja Gminna jednostek OSP Ławice, OSP Gromoty, OSP Rudzienice, OSP Mątyki, OSP Franciszkowo, połączona z Inspekcją Gotowości Operacyjnej jednostek spoza KSRG przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Iławie st. kpt. Kamila Szczecha oraz asp. Łukasza Linknera – Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Iława.

Dla biorących udział w ćwiczeniach zarówno grona pedagogicznego jak i strażaków to cenne źródło wiedzy. Strażacy zapoznali się ze specyfikę obiektu, a nauczyciele przypominają sobie działania które należy podjąć w przypadku wystąpienie realnego zagrożenia.

Czego nie wypada robić na ślubie? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy wiesz jak się zachować!

Pytanie 1 z 5
Kiedy wznosić toast?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!