piastowskie iława

i

Autor: UM Iława Osiedle Piastowskie z lotu ptaka

Nowy przystanek kolejowy w Iławie? PKP zaintersowane budową

2020-06-17 13:51

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski poinformował, że czyni starania by w Iławie powstało nowe miejsce, gdzie można by wsiadać do pociągów. Chodzi o trasę z Iławy do Olsztyna.

W Iławie może powstać nowy przystanek PKP. Miałby obsługiwać okolice północno-wschodniej części miasta. Wstępna lokalizacja to osiedle Piastowskie. PKP rozważa także podiławską Nową Wieś. Szansa nowy przystanek pojawiła się w związku projektem modernizacji linii kolejowej na odcinku Iława-Olsztyn-Korsze-granica państwa.

- Czy w okolicach osiedla Piastowskiego powstanie nowy przystanek kolejowy? Tego jeszcze nie wiem, ale staram się, by tak właśnie było - pisze burmistrz. - Co ważne, Urząd Marszałkowski pozytywnie zaakceptował naszą propozycję dotyczącą tej lokalizacji, ale na ostateczną decyzję PKP PLK S.A. musimy jeszcze trochę poczekać. Nowy przystanek, taki na podobieństwo Iławy Miasto, to większa dostępność do transportu kolejowego dla mieszkańców, ale także i odciążenie centrum miasta od ruchu samochodowego w kierunku dworca głównego. Korzyści z takiej lokalizacji może być wiele. Wraz z rozwojem naszego miasta, powinna rozwijać się infrastruktura transportowa, w tym właśnie kolejowa. Czy tak będzie? Trzymajcie kciuki

Kwestia lokalizacji nowego przystanku będzie przedmiotem konsultacji społecznych. Termin nie jest jeszcze znany.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim