rtg lubawa

i

Autor: Starostwo Iławskie

Nowoczesny sprzęt RTG trafił do szpitala w Lubawie

2021-12-17 15:29

Wymiana dwudziestokilkuletniego aparatu rentgenowskiego wykorzystywanego w Pracowni RTG w Lubawie na nowy była konieczna. Dotychczas używany aparat był urządzeniem starszej generacji i jego dalsza eksploatacja nie pozwalała na wykonywanie zdjęć w odpowiedniej jakości.

Stary aparat zastąpił nowoczesny sprzęt, który spełnia wszystkie wymagania, parametry techniczne i technologiczne. Nowy aparat rentgenowski już rozpoczął pracę, będzie służył zarówno pacjentom szpitalnych poradni jak i pacjentom kierowanym z placówek mających podpisaną umowę ze Szpitalem na wykonywanie badań rtg czy też chorych zgłaszających się z gabinetów prywatnych. Nowy aparat to przede wszystkim wyższa jakość uzyskiwanych obrazów, krótszy czas badania, mobilny i bezpieczny dla pacjenta stół rentgenowski, ale także wykonywanie i archiwizowanie zdjęć w formacie cyfrowym. I co najważniejsze, urządzenie posiada rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie zaawansowanej diagnostyki radiologicznej przy zmniejszeniu emitowanej podczas badania dawki promieniowania jonizującego.

— Dotychczas Pracownia RTG w Lubawie wykonywała ok. 1500 badań rocznie. Nowe urządzenie będzie wykorzystywane bardzo intensywnie. Skorzystają z niego przede wszystkim pacjenci ortopedyczni, pacjenci z naszej poradni, ale też każdy, kto wymaga zrobienia dobrej jakości diagnostyki RTG – mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. — Pracownia świadczy usługi dla pacjentów szpitala jak i  tych, którzy  posiadają skierowanie z  innych gabinetów lekarskich. Pacjenci posiadający skierowanie od  lekarza, który  podpisał umowę z  naszą pracownią obsługiwani są bezpłatnie. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować kolejną inwestycję dedykowaną stricte dla mieszkańców miasta i gminy Lubawy. Mamy nadzieję, że nasze działania pozytywnie zostaną odebrane wśród lokalnej społeczności  – dodaje dyrektor.

Rejestracja i badania odbywają się w pracowni na bieżąco, nie trzeba wcześniej rejestrować się na wykonanie badań. Wydawanie wyników odbywa się w  terminie wyznaczonym przez  pracownika pracowni RTG. Zdjęcia opisywane są przez  lekarza radiologa. Pacjent otrzymuje płytę CD na  której  zapisane jest wykonane badanie rentgenowskie oraz jego opis.

Pracownia RTG w LubawieGodziny przyjęć:

  • – poniedziałek – 8:00 – 12:00
  • – wtorek – 11:00 – 16:00
  • – środa – 11:00 – 15:00
  • – czwartek – 8:00 – 12:00
W Łodzi jeździ tramwaj „Wiedźmina”!

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste