Nowoczesne alkomaty trafiły do policji w Iławie. Dołożyły się władze miasta

2022-10-19 11:05

O tym jak niebezpieczny na drodze może być nietrzeźwy kierujący nikogo nie trzeba przekonywać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wspólnie z burmistrzem Iławy policjanci zadbali o bezpieczeństwo, tym razem o użytkowników dróg.

Dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie mł. insp. Waldemara Pankowskiego i Burmistrza Miasta Iławy, Dawida Kopaczewskiego funkcjonariusze ruchu drogowego iławskiej jednostki posiadają już nowe, przewoźne urządzenie do badania stanu trzeźwości.

Alkomat iBlow, to profesjonalny alkomat przesiewowy pozwalający na szybkie pomiary bez użycia i wymiany ustnika. Został on wyposażony w nowoczesny platynowy sensor elektrochemiczny typu Suracell o bardzo wysokiej dokładności i dużej wytrzymałości. Dzięki czemu urządzenie nie tylko wskazuje, że osoba poddana badaniu jest pod wpływem alkoholu, ale także pokazuje jakie jest stężenie alkoholu w organizmie.

Alkomaty będą wykorzystywane przez policjantów podczas codziennych działań w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa na terenie miasta.

Nowoczesne alkomaty od władz miasta, trafiły do policji w Iławie

i

Autor: KPP Iława

Warmia czy Mazury? Gdzie leżą te miejscowości? Quiz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Olsztyn leży na...
Kompletnie pijany rowerzysta zabił kobietę. Tragiczny wypadek w Zielonej Górze

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!