Uwaga piraci drogowi! Nowe motocykle w służbie iławskiej policji

i

Autor: KPP Iława

Uwaga piraci drogowi! Nowe motocykle w służbie iławskiej policji

2022-10-11 13:08

Do Komendy Powiatowej Policji w Iławie trafiły dwa nowe motocykle BMW RT. Pojazdy zostały zmodyfikowane specjalnie pod kątem policyjnej służby. Nowe motocykle w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu iławskiego.

Do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Iławie trafiły dwa nowe motocykle. Jednoślady zostały zmodyfikowane na potrzeby policji. Każdy motocykl jest jednoosobowy, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Motocykle posiadają LED-owe sygnały uprzywilejowania, megafony, oświetlenie pomocnicze oraz są oklejone żółtą i niebieską barwą.

Nowe motocykle będą wykorzystywane do patrolowania dróg powiatu iławskiego, obsługi zdarzeń drogowych oraz pilotaży. Będą również niezwykle skutecznym narzędziem do szybkiego przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami.

Zakup motocykli był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich z programu "Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego"

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?
Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!