Milionowe straty po ogromnym pożarze stolarni w Jędrychowie niedaleko Iławy

2023-01-04 15:07

We wtorek wieczorem (3.01) strażacy zostali postawieni na nogi zgłoszeniem o pożarze stolarni, niestety ogień szybko się rozprzestrzenił i w efekcie pożar gasiło około 50 strażaków, są wielkie straty.

Zgłoszenie, które wpłynęło do straży pożarnej 3 stycznia 2023 o 18:15 dotyczyło pożaru zakładu stolarskiego w Jędrychowie. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że to mocno rozwinięty pożar, który może objąć wiele zabudowań.

- Pożar zagrażał całemu kompleksowi budynków. Był to magazyn połączony z halą produkcyjną i pomieszczeniami socjalnymi. Strażacy skupili się na ochronie pozostałych zabudowań, by nie zajęły się od płonącego już magazynu - mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej straży pożarnej. Udało nam się te budynki obronić, natomiast hala już w momencie dojazdu straży była całkowicie objęta pożarem.

W sumie przed prawie 6 godzin z pożarem walczyło około 50 strażaków z wykorzystaniem 11 pojazdów strażackich.

Straty są ogromne

Straty wstępnie oszacowano na 3 miliony złotych. Spaleniu uległa hala magazynowa z gotowymi już produktami. Spłonęła też ciężarówka. Na szczęście nikt w tym pożarze nie odniósł obrażeń. Przyczyna pożaru nie jest znana, ustalą ją biegli.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wypuścił krowy z obory. Zwierzęta korzystają z wolności

QUIZ. Ile naprawdę wiesz o języku polskim? Pierwszy super test językowy w 2023 roku!

Pytanie 1 z 12
Czy zdanie w języku polskim może istnieć bez orzeczenia?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl