Zawody

Łowili ryby na punkty. Wszystko po to by zdobyć puchar starosty iławskiego

2023-10-04 11:05

Kilkudziesięciu wędkarzy z powiatu iławskiego wzięło udział w XXIV Powiatowych Zawodach Wędkarskich. W tym roku były to zawody spławikowe, a połów był szczególnie udany, co podkreślali wędkarze. Rekordzistą okazał się Robert Sawicki z Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Coroczne zawody o Nagrodę Starosty popularyzują sport wędkarski w powiecie iławskim, aktywizują i integrują środowisko wędkarskie. Tak było i tym razem. Przyjechali bowiem zawodnicy z różnych części powiatu, z Iławy, z Gminy Iława, z Lubawy, z Gminy Lubawa, ale także z Susza i Kisielic. Oprócz stałych bywalców pojawiło się sporo nowych osób, które po raz pierwszy brały udział w powiatowych zawodach. A były one rozgrywane w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej, na tzw. żywej rybie, która po zważeniu wypuszczona była do wody. Drużynę stanowi 3 – osobowy zespół zawodników zgłoszony przed rozpoczęciem zawodów. Miejscem była linia brzegowa jeziora Jeziorak Mały z wyłączeniem pomostów. Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji i zachowania określonych  zasad regulaminem czuwała Komisja Sędziowska: Andrzej Sieński i Roman Jarmoczyk.

WYNIKI ZAWODÓWKlasyfikacja indywidualna:

  •  I MIEJSCE – ROBERT SAWICKI (ITW) – 9,00 pkt
  • II MIEJSCE – SEBASTIAN BARCZAK (ITW) – 8,65 pkt
  • III MIEJSCE – Wojciech KWIATKOWSKI (ITW) – 7,49 pkt

Klasyfikacja drużynowa:

  • I MIEJSCE – IŁAWSKIE TOWARZYSTWO WĘDKARSKIE (Robert Sawicki, Sebastian Barczak, Wojciech Kwiatkowski) – 25,14  pkt
  • II MIEJSCE – GMINA LUBAWA (Agnieszka Malinowska, Mariusz Puwalski, Andrzej Mówiński) – 19,74 pkt
  • III MIEJSCE – MIASTO LUBAWA (Marek Mazurowski, Krzysztof Wojtasz, Łukasz Lasowski) – 15,39 pkt

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, w świetlicy internatu. A nagrody wręczał Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, Mateusz Szauer. Uczestnicy zawodów byli zaproszeni przez Organizatorów na pyszną grochówkę, która przygotowały panie z internatu Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie.

Olsztyńskie morsy rozpoczęły nowy sezon

Czy przecinek znajduje się we właściwym miejscu? A może gdzieś go brakuje?

Pytanie 1 z 10
Łukasz znalazł się między młotem, a kowadłem.