ostróda dworzec pkp

i

Autor: Google Maps Dworzec kolejowy Ostróda Główna - Google Street View

Jest przetarg na przebudowę stacji Ostróda

2022-02-11 8:44

Planowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA inwestycja na stacji Ostróda poprawi warunki dostępu podróżnych do kolei, usprawni ruch kolejowy i zwiększy poziom bezpieczeństwa na linii Olsztyn – Iława. Dla pasażerów będą windy. Przewidziano montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Modernizacja stacji Ostróda obejmie przebudowę peronów, torów i przejścia podziemnego, które będzie wydłużone. Dostępność zapewnią windy. Powstanie stacja bez barier architektonicznych, odpowiadająca oczekiwaniom wszystkich podróżnych.

Ponadto wymiana torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększy możliwości sprawnego prowadzenia ruchu na stacji. Płynniejszy przejazd składów zapewni przebudowana i wzmocniona konstrukcja pobliskiego kamienno-ceglanego mostu nad Drwęcą. Stacja w Ostródzie, po zakończeniu inwestycji, będzie dostosowana do lepszej obsługi składów towarowych o długości 750 metrów. Pozwoli to na przewóz większych ilości ładunków.               

- Przetargi, które dzisiaj ogłaszamy, w tym ten dotyczący inwestycji na stacji Ostróda, świadczą o tym, że pamiętamy o każdym regionie naszego kraju. Są to inwestycje o dużym znaczeniu dla przewozów pasażerskich i towarowych, a także dla ruchu transgranicznego. Jestem przekonany, że dzięki pracom modernizacyjnym zwiększy się konkurencyjność kolei w przewozach towarowych, a efekty docenią pasażerowie, ponieważ przeciwdziałają one wykluczeniu komunikacyjnemu – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Cztery przetargi PLK na kwotę 4,6 mld zł

10 lutego 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA, poza ogłoszeniem przetargu na stację Ostróda, ogłosiły jeszcze trzy przetargi – łącznie na szacunkową kwotę 4,6 mld zł. Postępowania dotyczą modernizacji linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, prac na linii kolejowej nr 6 na odc. Geniusze – Kuźnica Białostocka oraz przebudowy trasy Katowice Szopienice – Katowice – Katowice Piotrowice. Przetargi pozwolą na wybór wykonawców i realizację inwestycji.

- Ogłaszane dziś przetargi na modernizacje kolejnych odcinków linii kolejowych za 4,6 mld zł to nie tylko konsekwentne podnoszenie parametrów linii kolejowych, tak by były bardziej nowoczesne i bezpieczne, ale także wyjście naprzeciw oczekiwaniom kolejowej branży budowlanej. Sukcesywnie zmieniamy polską kolej, czyniąc ją bardziej konkurencyjną i dostępną dla pasażerów – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Ministerstwo Infrastruktury

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Pytanie 1 z 15
Śnieżne Kotły to szczyt w…
Alvaro Soler: nadal stresuję się premierami

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!