Pirat kapitan żeglarz marynarz pixabay

i

Autor: Yevhen Paramonov - Pixabay

Żeglarski dzień w Iławie. Najpierw regaty, potem koncerty z szantami

2020-07-27 12:47

Regaty wielkich żeglarzy w małych łódkach dla dzieci i koncerty szant w amfiteatrze. To propozycja na spędzenie najbliższej soboty nad Jeziorakiem w Iławie.

Regaty oldboyów Yellow Cup wracają na wody Małego Jezioraka.
Pierwsza z sobotnich, żeglarskich atrakcji, to regaty dorosłych ludzi, niejednokrotnie rosłych żeglarzy, w małych łódkach służących do nauki żeglarstwa dzieci - optymistkach.

By wziąć w nich udział trzeba mieć minimum 30 lat i przydałaby się chociaż minimalna wiedza z zakresu prowadzenia łodzi z żaglem, by ruszyć z miejsca i dopłynąć do mety, bo choć widok kompresującego się dorosłego w małej łódeczce niewątpliwie jest atrakcją, to ostatecznie są to regaty.

Nazwa regat pochodzi od nieistniejącej restauracji Yellow, potem bazą regat była restauracja uCzapy, która mieści się w tym samym miejscu. W tym roku, by podkreślić jubileuszową 20. edycję, postanowiono przenieść regaty z Małego na Duży Jeziorak. Bazą będzie iławska ekomarina przy plaży na ul. Kajki.

Zgłaszać można się online, na stronie organizatora - SSW MOS Iława LINK
lub przed samymi regatami 1 sierpnia od 11:30 (start regat o 12:00).

Regaty Yellow Cup 2020 plakat

i

Autor: plakat organizatora

Druga z atrakcji żeglarskich, również na sobotę, to koncert szant w amfiteatrze i to nie byle kogo.

Do Iławy przyjadą starzy wyjadacze i największe gwiazdy tradycyjnej pieśni żeglarskiej, czyli Ryczące Dwudziestki oraz EKT Gdynia.

Koncerty ich będą darmowe, więc należy spodziewać się niezłej frekwencji. Na szczęście usytuowanie iławskiego amfiteatru pozwala na słuchanie i śpiewanie szant będąc nawet w jego okolicy i spacerując nad jeziorem Jeziorak. Trzymajcie tylko kciuki za pogodę. Koncerty startują 1 sierpnia od 20:00.

Szanty nad jeziorakiem 2020 plakat

i

Autor: Iławskie Centrum Kultury
"Zobacz. Przeżyj". Policja apeluje o bezpieczny wypoczynek nad wodą

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?