Zbiórka krwi dla Michała. Mundurowi z Iławy oddali aż 24 litry [ZDJĘCIA]

2021-05-14 11:38

Policjanci, pracownicy cywilni, a także dużo osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Tym razem zbierali krew dla ich kolegi Michała.

Po raz kolejny, ale tym razem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych.

- Celem przeprowadzenia akcji było zebranie tego cennego leku od policjantów, pracowników cywilnych, i wszystkich chętnych, dla chorego policjanta - Michała - mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Podczas akcji do oddania krwi zarejestrowało się 64 osoby, natomiast krew oddało 53 osoby przekazując w ten sposób prawie 24 litry tego najcenniejszego leku.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu  klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia” a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

Sonda
Co myślisz o programie „Zanocuj w lesie”:
Białystok. Zboczeniec w galerii handlowej. Nagrywał kobiety w przymierzalni