bieg

i

Autor: arch. organizatora

Bieg ZASUWAJ z Susza do Iławy ODWOŁANY

2022-02-18 11:57

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, na lokalną biegową mapę miał powrócić bieg "Zasuwaj!" Przełajowy bieg na trasie Susz-Iława prowadzący okolicznymi drogami. Niestety go odwołano, ale być może jeszcze tegoroczna edycja dojdzie do skutku.

Zasuwaj! To efekt połączenia sił aż czterech samorządów: Gmina Susz, Miasto Iława, Gmina Iława oraz Powiat Iławski. Organizacja tej imprezy jest doskonałą okazją do wspólnej pracy ponad podziałami przy udziale wielu partnerów z poszczególnych gmin.

Początek imprezy sięga 2019 roku. Wtedy to 17 lutego odbyła się pierwsza edycja biegu. Start ulokowany był pod halą CSiR w Suszu, a meta na bulwarze Jana Pawła II w okolicy hali widowiskowo-sportowej ICSTiR w Iławie. Na linii startu stanęło wtedy 114 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy na linii mety zameldował się Adrian Przybyła. Iławianin reprezentujący klub Team Kopeć na pokonanie trasy potrzebował 1 godzinę, 34 minuty i 44 sekundy.

Druga edycja zawodów w 2020 roku zgromadziła 139 śmiałków przełajowego biegania. Trasa pozostała niezmienna, zmienił się za to kierunek. Start zlokalizowano w Iławie, a metę w Suszu. W tej edycji najszybszym zawodnikiem okazał się Mariusz Wojdyło z Brodnicy, który finiszował z czasem 01:48:37. W 2021 roku do zawodów nie doszło. Za sprawą obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa organizacja biegu w dotychczasowej formule była niemożliwa, stąd decyzja organizatorów o odłożeniu startu na przyszły rok kalendarzowy.

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 bieg ZASUWAJ miał powrócić na lokalną mapę biegową naszego regionu. W tym roku dzięki zmianie trasy biegacze mieli "zahaczyć" również o Szymbark. Zabieg ten miał zwiększyć atrakcyjność trasy, a całkowity dystans biegu do 28 km.

Bieg odwołano

W najnowszym komunikacie organizatorów czytamy:

- W związku z dynamiczną sytuacją pogodową i ostrzeżeniami meteorologicznymi wydanymi przez IMGW organizatorzy biegu Zasuwaj vol.3 podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnego startu. Bezpieczeństwo biegaczy to dla Nas sprawa priorytetowa i nadrzędna. Tereny leśne, którymi w dużej części prowadzi trasa biegu zostały objęte zakazem wstępu. Dlatego po konsultacjach ze służbami Policji oraz Lasów Państwowych zapadła decyzja o odwołaniu startu, który miał się odbyć w niedzielę 20 lutego 2022r.

Co dalej?

Nowy termin startu 3 edycji biegu terenowego Zasuwaj poznamy w najbliższych dniach. Opłaty startowe wniesione dotychczas przeniesione zostaną na nową datę biegu.

Olsztyn. 16-latek wbiegł na czerwonym wprost pod nadjeżdżający samochód

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?