biegacze

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym w Stębarku!

2022-02-18 12:13

Już 6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu.

Dołącz do wydarzenia i pobiegnij razem z nami! Spotkajmy się pod budynkiem pola namiotowego o godzinie 11 po odbiór pakietów. - nawołują organizatorzy biegu w Stębarku.

Żeby uczestniczyć w biegu, wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia . Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych.

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie!

Kilka tras dostosowanych do możliwości uczestników.

Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Druga trasa została stworzona z myślą o średnio zaawansowanych biegaczach i liczy 6 km.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji, konieczniej zajrzyj na stronę internetową biegu.

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 lokalizacjach.

PROGRAM WYDARZENIA:

  • 11.00 – Odbiór pakietów
  • 12.00 – Bieg honorowy na 1963 metry
  • 12.30 – Bieg na 6 km
  • 13.00 – Ognisko, zakończenie biegu

Kontakt do organizatorów biegu lokalnego: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Stębark 1, 14-107 Gierzwałd

Zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym w Stębarku!

i

Autor: mat organizatora

Quiz. Ważne daty w historii Polski. Brakuje dwóch cyfr!

Pytanie 1 z 10
Hołd pruski miał miejsce w roku 15_ _
Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki na przejściu dla pieszych

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!