podatki iława

i

Autor: UM Iława

Zamelduj się w Iławie. Sporo zyskasz! [WIDEO]

2020-11-04 14:14

Rusza akcja władz Iławy, która ma przekonać wszystkich niezameldowanych, a mieszkających w mieście do rozliczania się na miejscu. Zameldowanie ma zapewnić dodatkowe profity i zniżki.

Stwierdzenie, że nie ma obowiązku meldunkowego to mit. Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że ma obowiązek zameldować się w miejscu zamieszkania. Fakt o zameldowaniu służy do celów ewidencyjnych, na jego podstawie przygotowywane są też listy wyborców. Ilość osób zameldowanych na terenie miasta to również cenna informacja dla władz samorządowych. W oparciu o nią, planowane są chociażby miejsca w szkołach i przedszkolach.

- Prawie 40% odprowadzanego podatku przez osoby zameldowane w Iławie, zasila jej budżet - pisze burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. -  A większy budżet to więcej pieniędzy dla nas wszystkich. To środki na remonty dróg, remonty przedszkoli i szkół, oświetlenie ulic, organizację imprez czy zieleń za oknem. Wszystko, dzięki czemu nasze miasto się rozwija, a nam żyje się lepiej.

Oprócz oczywistych korzyści takich jak poprawa wyglądu miasta, komfortu i bezpieczeństwo mieszkańców czy lepszej jakości usług miejskich, zameldowanie w Iławie oznaczać może także dodatkowe profity i zniżki. Mogą to być m.in. zniżki na bilety do kina, wejście na basen czy przejazdy komunikacją miejską. Karta Mieszkańca Iławy, która wkrótce uprawniać będzie do korzystania z wymienionych zniżek, zostanie wprowadzona na początku przyszłego roku. Warunkiem jej otrzymania będzie właśnie rozliczenie się w podatku w Iławie.

Jak to zrobić? Wystarczy zameldować się w Urzędzie Miasta lub poinformować o miejscu swojego zamieszkania Urząd Skarbowy na druku ZAP-3. Wypełnienie formularza jest bardzo proste. Formularz można również złożyć razem z rocznym zeznaniem podatkowym PIT.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?