Ząbrowiada

i

Autor: eka

DZIEJE SIĘ

Zabawa taneczna, występy, gry i animacje. Tak świętowano w Ząbrowie

2023-07-05 10:35

Tradycyjna Ząbrowiada to jak zwykle szeroki program artystyczny, a wieczorem - tańce pod chmurką. Tak było i w tym roku.

W sobotę (1 lipca) odbyła się „Ząbrowiada”, zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ząbrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Radę Sołecką Ząbrowa, OSP w Ząbrowie, Klub OSA Ząbrowo i KGW Ząbrowo. Nad imprezą patronat sprawował wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Wystąpili także goście z Mysłakowic

Licznie przybyłych mieszkańców gminy i przybyłych gości powitali organizatorzy wydarzenia – wójt gminy Iława, przewodniczący rady gminy Roman Piotrkowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Danuta Śliżewska i sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska.

Program artystyczny rozpoczął występ dziecięcego zespołu ludowego Dzieci Ziemi Iławskiej. Następnie wystąpił zespół z gminy partnerskiej Mysłakowice „Karkonosze”. Następnie odbył się koncert zespołu z teatru Muzycznego „Hals”.

Konkursy, gry, animacje

Nie zabrakło również zabawy tanecznej „Pod księżycem”. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy animacyjne przeprowadzone przez instruktorów GOK, a także konkursy z nagrodami.

Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z licznych atrakcji: zjeżdżalni dla dzieci, trampolin, kramów wystawienniczych, ogródka gastronomicznego i innych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Święto Marynarki Wojennej. W Świnoujściu marynarze z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zapraszają na Festyn Marynarski

QUIZ. Prawda czy fałsz? Ciekawe pytania, większość odpadnie przy szóstym!

Pytanie 1 z 10
Benjamin Franklin był prezydentem USA: