Wiosna w pełni, zwierzęta często przebiegają przez ulice. Policja apeluje o ostrożność!

2021-05-12 14:30

Policjanci apelują, aby wszyscy kierowcy pamiętali o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bowiem na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta.

Wiosna to czas, kiedy często zmienia się pogoda. Rano świeci piękne słońce, a popołudniu może padać deszcz powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a pojazd bardzo łatwo wpada w poślizg. Dodatkowo w okolicach lasów i pól uprawnych można spotkać biegające zwierzęta. O tym, przekonał się we wtorek (11.05.2021r.) 68-latek na jednej z dróg w gminie Susz. Policjanci wstępnie ustalili, że pod jadący motocykl z lewego pobocza wbiegło zwierzę leśne i doprowadziło do zderzenia z pojazdem. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Policja Przypomina!

  • dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu,
  • zwracajmy uwagę na pobocza gdyż mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by wejść na drogę,
  • zwierzę oślepione przez światła reflektorów często zatrzymują się i stają w bezruchu,
  • widzisz zwierzę na drodze - użyj klaksonu. Pamiętaj, że sarna, jeleń czy wilk to zwierzęta, które żyją w stadach - za nim mogą podążać kolejne,
  • zwracaj uwagę na znaki i dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych jest przeważnie nadmierna prędkość, tych z udziałem dzikich zwierząt również, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.
Sonda
Czy planujesz odwiedzić swoją ulubioną restaurację?
Protest pielęgniarek w stolicy