W powiecie iławskim coraz bezpieczniej. Nowy wóz dla OSP Tuszewo

2021-10-18 12:52

W sobotę, 16 października 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu strażackiego.

Uroczystość prowadził Wójt Gminy Lubawa i jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej dh Tomasz Ewertowski, który przywitał zaproszonych gości.

Poświęcenia pojazdu dokonał ks. kan. dr Marcin Staniszewski, który podkreślił, że - błogosławieństwo dotyczy osób, które będą posługiwały się tym sprzętem w celu niesienia pomocy bliźnim.

Wójt Tomasz Ewertowski wręczył kluczyki do samochodu Prezesowi jednostki druhowi Janowi Nehring życząc, - aby służył on druhom przez wiele lat i najlepiej tylko do ćwiczeń i akcji społecznych, a jak najrzadziej do akcji ratowniczo-gaśniczych. Z kolei Prezes przekazał je w ręce kierowcy druha Adama Szałkowskiego. Nastąpiło odpalenie samochodu i zaprezentowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych pojazdu.

bryg. Piotr Wlazłowski odczytał list gratulacyjny od Komendanta Wojewódzkiego PSP i pogratulował jednostce pozyskania nowego samochodu. Podziękował też za poświęcony, prywatny czas na społeczną działalności na rzecz bezpieczeństwa ludności,

dh Julian Lemiech gratulował jednostce pozyskania nowego samochodu i życzył samych pomyślnych wyjazdów, podkreślając fakt lokalizacji jednostki przy drodze wojewódzkiej, co przy rosnącym natężeniu ruchu jest bardzo ważne.

Na koniec głos zabrał Prezes jednostki dh Jan Nehring, który w imieniu druhów z OSP Tuszewo dziękował Wójtowi Tomaszowi Ewertowskiemu, Radzie Gminy Lubawa, Wojewódzkiemu i Powiatowemu Komendantom PSP za podjęte działania, które pozwoliły na pozyskanie nowego samochodu pożarniczego.

Napadł na stację paliw i sklep. Został zatrzymany na hulajnodze

Czy kobieta mogłaby zostać księdzem w Kościele Rzymsko-Katolickm?

Pytanie 1 z 1
Czy kobieta mogłaby zostać księdzem w Kościele Rzymsko-Katolickm?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl