kolumbarium w lubawie

i

Autor: UM Lubawa Pierwsze ściany kolumbarium w Lubawie

cmentarze

W Lubawie też mają już kolumbarium. Docelowo 6 ścian

2023-10-27 11:50

Kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym w Lubawie jest gotowe. W ramach inwestycji powstały na razie dwie ściany, w których jest łącznie 30 miejsc pochówkowych, a w każdym z nich mogą spoczywać prochy 4 osób. Łącznie więc w dwóch ścianach jest miejsce na 120 urn z prochami.

Kolumbarium jest odpowiedzią na zmieniający się udział w pochówkach urn z prochami. Coraz częściej na wyraźne życzenie zmarłego rodzina dokonuje kremacji jego zwłok. Wykup niszy jest również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga stawiania pomnika, którego koszt, nawet w wersji oszczędnej, to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych.

W wybudowanych już dwóch ścianach kolumbarium będą mogły spoczywać prochy 120 osób, a docelowo na Cmentarzu Komunalnym w zależności od zainteresowania zakłada się budowę jeszcze 6 ścian. Kolumbarium wykończone jest okładziną granitową. Na froncie każdej krypty znajduje się czarna granitowa płyta, na której w przypadku pochówku wystarczy umieścić dane zmarłego. Każda nisza ma półkę na znicze. Wokół kolumbarium zagospodarowane zostało również otoczenie. Obiekt został doświetlony, zamontowane zostały ławki dla odwiedzających oraz nasadzona została nowa roślinność.

Ile kosztuje miejsce w kolumbarium w Lubawie?

Rezerwacja niszy w kolumbarium na okres 20 lat, w której mogą być złożone 4 urny z prochami najbliższych, wynosi 7 tysięcy złotych. Przy każdorazowym pochówku w niszy rodzina ponosi jednorazową opłatę w wysokości 350 złotych.

W celu rezerwacji niszy należy skontaktować się z zarządcą Cmentarza Komunalnego, którym jest Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o. o. Siedziba Spółki mieści się przy ulicy Kopernika 65, tel. 601 677 723 lub 89 645 28 19.

kolumbarium w lubawie

i

Autor: UM Lubawa Pierwsze ściany kolumbarium w Lubawie