kolumbarium

i

Autor: UM Iława

Ruszają zapisy

Nowe nisze w kolumbarium dla mieszkańców Iławy. Ilość ograniczona

2023-04-17 15:03

Już wkrótce mieszkańcy Iławy będą mogli składać wnioski rezerwacyjne nisz w drugim kolumbarium wybudowanym na cmentarzu na ul. Piaskowej. Łącznie udostępnionych będzie kolejnych 30 nisz, każda z nich pomieści 4 urny.

Wnioski kierowane do Burmistrza Miasta Iławy w formie papierowej  będzie można składać do kancelarii Urzędu Miasta Iławy (pok. 120 ) od 4 maja. Nisze będą przydzielane kolejno, począwszy od górnego rzędu, od strony prawej.

Nisza to odpowiednik tradycyjnego grobu, w której znajdują się 4 miejsca na urny z prochami. Osoba, która chciałaby zarezerwować niszę w iławskim kolumbarium powinna złożyć wniosek (nie obowiązuje żaden wzór) do Burmistrza Miasta Iławy, który po pozytywnym rozpatrzeniu zobowiązuje rezerwującego do uiszczenia opłaty w wysokości 8.000 zł.

Cena dochowania urn (max. 4) jest zgodna z obowiązującym Zarządzeniem Burmistrza Miasta Iławy w sprawie określenia wysokości cen i opłat oraz sposobu ich ustalania za korzystanie z cmentarzy komunalnych w Iławie i obecnie wynosi 540,00 zł". Pełen koszt za rezerwacji niszy z czterema urnami wynosi ok 10 tys. zł. Dla porównania koszty związane z rezerwacją grobu i wykonania średniej wielkości pomnika to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Czym dokładnie jest kolumbarium?

To zbiorowy grobowiec do pochówku pokremacyjnego. Składa się z nisz wykonanych w ścianie pamięci na cmentarzu. Nisza to odpowiednik tradycyjnego grobu, w której znajduje się kilka miejsc na urny z prochami. Kolumbarium na cmentarzu na ul. Piaskowej w Iławie powstało  w odpowiedzi na wyraźne zainteresowanie i potrzeby  mieszkańców Iławy, którzy coraz częściej wybierają kremację oraz pochówek prochów.

kolumbarium iława

i

Autor: UM Iława
kolumbarium iława 2

i

Autor: UM Iława
Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?

QUIZ. Oni zniknęli z Barw szczęścia. Pamiętasz dlaczego odeszli? 8/10 to prawdziwy wyczyn

Pytanie 1 z 10
Co się stało z Iwoną Pyrką?
Co się stało z Iwoną Pyrką?