W komendzie policji w Iławie oddali krew dla potrzebujących

i

Autor: KPP Iława

W komendzie policji w Iławie oddali krew dla potrzebujących

2022-10-11 13:03

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.

Po raz kolejny w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych. Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Krew zebrana trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek.

Tym razem zarejestrowało się 38 osób w tym 34 osoby oddały krew przekazując w ten sposób ponad 15 litrów tego najcenniejszego leku.

To dzięki wspólnemu zaangażowaniu klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia” a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

QUIZ. Najgorętsze romanse polskiego show-biznesu. Sprawdź, czy pamiętasz te namiętne związki!

Pytanie 1 z 10
Świat usłyszał o Rafale Maseraku dzięki "Tańcu z gwiazdami". Artysta obtańcowywał w programie mnóstwo pięknych kobiet, jednak z jedną połączyła go szczególna więź. Nie obyło się bez skandalu. O kim mowa?
Najgorętsze romanse polskiego show-biznesu. Sprawdź, czy pamiętasz te namiętne historie!
Adamski o ataku rakietowym Rosji na Ukrainę: "Putin chciał osobistej zemsty" [Raport Walczaka]

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!