orkiestra iława

i

Autor: W.Raczkowski

W Iławie posłuchasz orkiestry z balkonu [AUDIO]

2020-07-15 14:04

Na niezwykły pomysł w okresie pandemii wpadli członkowie iławskiej orkiestry dętej działającej przy popularnej budowlance. Odwiedzają iławskie osiedla by grać koncerty dla mieszkańców.

Orkiestra z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku to chluba miasta, stały punkt wszystkich uroczystości i jeden z towarów eksportowych, odnoszący sukcesy w kraju i zagranicą. Pandemia sprawiła, że ich wyjazdy i występy zostały ograniczone. Kiedy poluzowały się obostrzenia postanowili wyjść do mieszkańców i poprawiać im nastrój muzyką.

- Systematycznie odwiedzamy iławskie osiedla, robiąc mieszkańcom muzyczną niespodziankę - mówi kapelmistrz Michał Kowalewski. - Spotykamy się z bardzo dobrym przyjęciem. Ludzie wychodzą na balkony, słuchają i biją nam brawo. Zatrzymują się także przechodnie by nas posłuchać. W dobie pandemii chcemy nieść ludziom pozytywną energię. Nas te występy także nakręcają pozytywnie.

W planach orkiestry są nie tylko koncert na osiedlach, ale także dwa przemarsze przez Iławę i wyjazd na konkurs. Zachęcamy do posłuchania rozmowy z kapelmistrzem.

 

Kapelmistrz Michał Kowalewski o działaniach Młodzieżowej Orkiestry Dętej w okresie pandemii
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Dżem z aronii.