promesy gmina iława internet

i

Autor: UG Iława Usprawnią obsługę przez Internet. Gmina Iława z promesą

Usprawnią obsługę przez Internet. Gmina Iława z promesą

2021-11-09 10:41

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie Ministra Adama Andruszkiewicza, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z samorządowcami z regionu. Gminę Iława reprezentował Sekretarz Gminy Krzysztof Bądkowski.

W spotkaniu uczestniczył również wojewoda Artur Chojecki oraz parlamentarzyści: Iwona Arent, Jerzy Małecki i Robert Gontarz.

Podczas spotkania zostały wręczone poszczególnym gminom czeki z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Wart miliard złotych program pomoże w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa, pozwoli również sfinansować szkolenia, dzięki którym wdrożenie nowych rozwiązań przebiegnie sprawnie. Wysokość środków, które otrzyma gmina to 392 190 zł.

Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest jednak możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców. Problemy są różne – czasem to braki sprzętowe, czasem niewystarczające kompetencje cyfrowe urzędników. W rozwiązywaniu tych wszystkich problemów pomoże program „Cyfrowa gmina”. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z:

  • Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.

Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych. 

W ramach trzech kolejno uruchamianych naborów, gminy będą mogły ubiegać się o grant, który nie będzie wymagał wkładu własnego. Minimalna wysokość dofinansowania dla jednej gminy wynosić będzie 100 000 zł, natomiast maksymalna kwota to 2 000 000 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ Która półkula u ciebie dominuje i co z tego wynika

Pytanie 1 z 10
W szkole wolałeś:
Tak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej