Lubin: Nie zdała prawa jazdy. Wkurzona, odjechała swoim samochodem

i

Autor: Unsplash Lubin: Nie zdała prawa jazdy. Wkurzona, odjechała swoim samochodem

Uciekał samochodem niecały kilometr. 27-latek bez prawa jazdy w rękach iławskiej policji

2021-04-08 13:17

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi miasta. Mężczyzna pomimo aktywnego sądowego zakazu i cofniętych uprawnień nadal jeździł samochodem. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 27 - latkowi.

Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z mieszkańców Iławy pomimo aktywnego sądowego zakazu nadal jeździł swoim samochodem ulicami miasta. Kiedy podczas jednej z przejażdżek zauważył oznakowany radiowóz, natychmiast zaczął uciekać.

Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilkuset metrów mundurowi zatrzymali Peugeota, a 27 – letniego kierującego osadzili w policyjnej celi.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, nie przejął się również tym, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Iławy i postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za samo nie stosowanie się do sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Raport z Anteny 08.04