starostwo net

i

Autor: Starostwo Iławskie

Teraz załatwisz swoje sprawy w iławskim starostwie przez całą dobę

2021-04-09 14:44

Dobiegły końca prace nad projektem pn. ,,Nowoczesne eusługi dla mieszkańców Powiatu Iławskiego”, dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu aktywna jest już Elektroniczna Platforma Obywatela i Przedsiębiorcy. To niezwykle wygodna i sprawna forma kontaktu z urzędem.

Dzięki projektowi sprawy urzędowe możliwe są do załatwienia w 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu. Ponadto nie ma potrzeby odwiedzania urzędu czy dzwonienia do jego pracowników, aby uzyskać informacje – większość danych można sprawdzić samodzielnie za pomocą Internetu. Warunkiem korzystania z platformy jest posiadanie Profilu Zaufanego. Adres pod którym działa platforma to https://epop.powiat-ilawski.pl

Tworząc Elektroniczną Platformę Obywatela i Przedsiębiorcy najważniejsze było, by platforma była intuicyjna w użytkowaniu - piszą urzędnicy z iławskiego starostwa. - Obsługa formularzy przypomina korzystanie z poczty elektronicznej za pomocą przeglądarki internetowej. Kluczowym elementem tego systemu jest wykorzystanie Profilu Zaufanego, który w postępowaniu administracyjnym zastępuje tradycyjny podpis odręczny. Dzięki temu można bezpiecznie podpisywać dokumenty elektroniczne w Internecie. Co ważne, rozwiązanie to jest bezpłatne dla mieszkańca. System pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, szybko i w dogodnym dla siebie czasie.

Elektroniczna Platforma Obywatela i Przedsiębiorcy jest serwisem internetowym dostępnym przez stronę WWW, za pomocą którego mieszkaniec powiatu, w jednym miejscu otrzymuje dostęp do elektronicznych formularzy, konsultacji społecznych, powiatowego geoportalu a przede wszystkim otrzymuje możliwość umówienia wizyty w urzędzie.

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski

QUIZ. Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach. Czy zdajesz sobie sprawę, w którym wieku powstały?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pismo drukowane powstało w wieku: