Tak Dzikiej Iławy nie znamy! Wystawa zdjęć motyli w iławskiej Galerii Jazzowej [AUDIO]

2021-05-24 13:30

Zapowiadaliśmy już na naszych stronach wystawę motyli i ciem, której autorką jest Magdalena Rudnicka z Dzikiej Iławy. Teraz wystawa jest do oglądania, a my pytamy o jej kulisy oraz plany działalności stowarzyszenia.

O Dzikiej Iławie pierwszy raz już mówiliśmy przy okazji wypatrzenia w Iławie drzewa, które prawdopodobnie stanie się pierwszym iławskim pomnikiem przyrody. Starania w tym kierunku nie wygasły, o czym posłuchać możecie również w naszym podkaście.

Kolejny raz stowarzyszenie dało o sobie znać przy okazji Pierwszego Zimowego Liczenia Ptaków

Tym razem jednak, głównym tematem jest kolorowa wystawa zdjęć motyli i ciem, których jest wiele, ale nie wszystkie występują w całym mieście.

- Motyle gdy dorosną możemy spotkać wszędzie gdzie są kwiaty, na których mogą się najeść. Gdy są dorosłe nie są wybredne. Co innego przed przemianą, gdy mamy do czynienia z gąsienicami. Niektóre gatunki budują kokony i przepoczwarzają się tylko i wyłącznie na wybranych roślinach. Dlatego tak ważna jest różnorodność gatunków roślin i nie dopuszczenie do ich wymarcia, bo wraz z nimi znikną motyle w Iławie - mówi Magdalena Rudnicka z Dzikiej Iławy

Więcej posłuchacie w naszej rozmowie z autorką, a wystawa do oglądania tylko do 6 czerwca w iławskiej Galerii Jazzowej.

Posłuchaj więcej: O wystawie motyli oraz tym, co dalej z pomnikiem przyrody i planach działalności Dzikiej Iławy - Magdalena Rudnicka
motyle iława wystawa plakat

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna Iława
Poród w miejskim korku w Olsztynie