Szkolenie strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych w Iławie

2020-11-17 13:07

14 listopada 2020 w Komendzie Powiatowej PSP w Iławie zakończone zostało szkolenie strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Szkolenie rozpoczęło się 1 marca, jednak z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju wielokrotnie było zawieszane i wstrzymywane. Teraz iławscy strażacy mogli dokończyć zdobywanie umiejętności.

Duże zdyscyplinowanie i zaangażowanie słuchaczy umożliwiło realizację wszystkich tematów i założeń wynikających z programu szkolenia.

- Kolejnym etapem również trudnym do zrealizowania z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, był test w komorze dymowej. Test przeprowadzono w kontenerze treningowym Komendy Miejskiej PSP w Elblągu. I w tej sytuacji słuchacze wykazali się dużym zaangażowaniem i wszyscy zaliczyli wymaganą próbę. - podsumowuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskich strażaków.

Wszyscy słuchacze zdali egzamin końcowy z oceną pozytywną. dzięki czemu powiat iławski wzbogacił się o 25 nowych ratowników. Strażakom oczywiście serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i jak najmniejszej liczby interwencji.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Iława: Zniszczony pomnik orła przy stadionie