obraz

i

Autor: Anna Piórek

Światło i cień impresji - nowa wystawa w ostródzkiej bibliotece

2021-09-06 12:53

Do końca września w galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie można oglądać pracę Anny Piórek. To miłośniczka impresjonizmu.

Anna Piórek - urodzona w 1967r w Wałbrzychu. Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem ujawniło się już w latach młodzieńczych. Od połowy lat 80-tych poświęca się malarstwu. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej, akrylowej eksperymentuje z mediami tak by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Motywem przewodnim malowanych obrazów jest pejzaż, martwa natura, abstrakcja i architektura. To następstwo fascynacji obrazami Claude Moneta, Edgara Degas, Camille Pisarro, Vincenta van Gogha. Inspiracje do swoich prac czerpie też z bliskiego kontaktu z naturą, oraz z wielu podróży.W twórczości Anny Piórek pojawiają się pejzaże i architektura rodzinnych stron oraz tych „zapisanych” z podróży. Prace artystki cechuje ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, sprawiających wrażenie kolorowej mozaiki. Wszystko to sprawia ,że oglądane obrazy sprawiają wrażenie malowanych z wyobraźni czy też sennych wizji a nie istniejących w rzeczywistości.Artystka wykształciła swój sposób obrazowania świata, nie mieszczący się w naukowych schematach, nie stosując perspektywy zbieżnej oraz klasycznego światłocienia ukazuje swoje spojrzenie na otaczającą ją rzeczywistość. Prace, poprzez swój niepowtarzalny charakter niosą ze sobą ładunek emocjonalny, odrzucając istniejące normy.

Artystka prezentowała wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnej między innymi w Olsztynie, Warszawie, Rzeszowie, Sieradzu, Grudziądzu, Zamościu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce: Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Włocławku i za granicą w Neuss, Akwizgranie, Dusseldorfie, Paryżu, San Sebastian i Chicago.

Urban Art Szczecin 2021. Artyści odmienili ścianę przy ul. Taczaka

QUIZ. Jak dobrze znasz Chodakowskich z M jak miłość? Nie chodzi tylko o Izę i Marcina. Zaliczysz nawet 6/10!

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa ojciec Marcina i Olka?