koparka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Susz: Operator koparki z 3 promilami. Uciekając policji zakopał się pod liśćmi w lesie

2022-12-02 7:06

Mężczyzna usłyszał zarzut zaboru i kierowania koparką w stanie nietrzeźwości oraz mając aktywny zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyznę czeka cała lista kar i zakazów.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 43 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił świadek, który oświadczył, iż na jednej z dróg w Suszu mężczyzna pracuje na koparce i prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający zauważył jak należącą do niego koparką jedzie 43 – latek. Mężczyzna był zdziwiony bo kluczyki miał przy sobie a mieszkańcowi powiatu iławskiego nie zlecał żadnych prac. Pamiętał również, że kilka dni wcześniej 43 - latek w pracy spożywał alkohol. Dlatego kiedy zobaczył go na koparce postanowił sprawdzić jego stan trzeźwości.

Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że 43 – latek schował się w lesie przykrywając się liśćmi.

Funkcjonariusze przetransportowali go do komisariatu i poddali badaniu, które wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący koparką miał także aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 43 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Mieszkaniec gminy Susz po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Mężczyzna również dobrowolnie poddał się karze. Teraz czeka go kara roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat próby, grzywny w wysokości 3000 zł, zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 10000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, nakaz powstrzymania się od nadużywania alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i opłata kosztów sądowych.

Policja przypomina

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?
Rolnicy. Podlasie. Gienek próbuje pomóc. Irytacja Walka

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!