pijana kobieta

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Susz: Matka niepełnosprawnego dziecka z prawie 4 promilami!

2023-05-12 13:23

W najbliższym czasie przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą dwie kolejne kobiety. Mieszkanki powiatu iławskiego pomimo wcześniej spożytego alkoholu opiekowały się swoimi dziećmi. Worek z pijanymi matkami w powiecie iławskim otworzył się w majówkę i do tej pory, nie chce zamknąć...

W czwartek (11.05.2023 r.) kilka minut po godzinie 9:00 do policji zadzwonił pracownik socjalny z prośbą o pomoc. Kobieta oświadczyła, że przyszła do swojej podopiecznej i jest ona prawdopodobnie pod działaniem alkoholu. Dodała, że 39 – latka zajmuje się swoim synem, który jest niepełnosprawny.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce gdzie potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkanka gminy Susz miała 3,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci 16 – latka przekazali pod opiekę trzeźwej babci.

Kolejna pijana matka...

Natomiast po godzinie 16:00 policjanci interweniowali w Suszu. Asystent rodziny poinformowała, że przyszła do swojej podopiecznej na kontrole i wyczuła od niej alkohol. 34 – latka została przebadana alkomatem. Okazało się, że mieszkanka Susza opiekowała się czwórką swoich dzieci mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci w wieku 7-16 zostały przekazane pod opiekę trzeźwej cioci.

Obie kobiety w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

QUIZ o serialu Rolnicy. Podlasie. Nowe pytania. To już piąty sezon!

Pytanie 1 z 10
Czy w domu Gienka i Andrzeja z Plutycz jest już łazienka?