picie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Kolejni pijani rodzice mieli opiekować się dziećmi

2023-05-09 10:11

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą dwie kobiety. Obie będąc pod wpływem alkoholu "opiekowały się" swoimi małymi dziećmi. Policjantów o wszystkim poinformowali świadkowie.

Tym razem okazało się, że z prośbą o pomoc zadzwonił kurator rodziny. Mężczyzna oświadczył, że przyszedł do jednej z rodzin w Suszu. Podczas spotkania, rozmawiając z 34 -latką nie mógł się z nią porozumieć, kobieta mówiła bełkotliwie, miała problem z wysłowieniem się. Dodał, że mieszkanka Susza pod opieką miała czwórkę małych dzieci.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce interwencji. Od 34-latki wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta oświadczyła, że wypiła jedno piwo przed przybyciem kuratora. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka Susza "opiekowała się" czwórką swoich dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę trzeźwemu partnerowi kobiety, który przyjechał na miejsce.

Tymczasem po godzinie 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnych nietrzeźwych opiekunach. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 39 – latka „opiekuje się” synami w wieku 4-7 lat. Badanie alkomatem pokazało, że kobieta ma w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Chłopcami zajął się trzeźwy wujek.

Obie mieszkanki powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą musiały tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Zwierzęta z ukraińskich pseudohodowli szukają nowych domów w Polsce

QUIZ „Marian, tu jest jakby…”. Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu „Rozmowy kontrolowane” (1991). „Żyrafy wchodzą do szafy…”