radiowoz stluczka

i

Autor: KPP Iława

Susz: 19-latek uciekał autem przed policją. Doszło do zderzenia

2021-03-18 13:54

Próba ucieczki przed policyjnym patrolem, jazda samochodem pomimo aktywnego zakazu to przewinienia, za które odpowie przed sądem 19-latek. Do zdarzeń doszło na drogach w okolicy Susza.

W środę policjanci z Susza zauważyli, że vw jedzie znany im z wcześniejszych interwencji 19-latek. - Funkcjonariusze pamiętali, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - tłumaczy interwencje Joanna Kwiatkowska, rzecznik policji w Iławie. - W związku z powyższym policjanci dali znak do zatrzymania się, aby przeprowadzić kontrolę drogową. Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz zaczął uciekać po drodze uderzając w oznakowany radiowóz.

Auto znaleziono porzucone w powiecie sztumskim. Natomiast kierującego zatrzymano na terenie gminy Susz po tym jak jeszcze pieszo próbował uciekać przed funkcjonariuszami. 19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Kodeks karny za samo nie stosowanie się do zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Proszę pomóż uratować nóżkę Piotrusia
Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?