starsza kobieta babcia

i

Autor: Sabine van Erp - Pixabay Kolejna starsza pani błąkała się po Iławie bez opieki. Policja apeluje!

Kolejna starsza pani błąkała się po Iławie bez opieki. Policja apeluje!

2021-03-18 9:34

Starsza pani chodziła w środku nocy ulicami Iławy, gdyby nie zainteresowanie się nią jednego z mieszkańców, sytuacja mogła się źle skończyć. To już kolejny, podobny przypadek w Iławie. Zaledwie w ciągu jednego tygodnia!

Wczoraj (17 marca 2021) kilka minut po godzinie 3:00 oficer dyżurny iławskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że jedną z ulic w mieście idzie starsza kobieta. Dodał, że oświadczyła mu, iż się zgubiła i nie pamięta adresu swojego domu.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze po czym przeprowadzili z staruszką rozmowę. Kobieta wiedziała jak się nazywa, ale nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. Policjanci za pośrednictwem oficera dyżurnego ustalili dokładne dane 82 - latki i zawieźli ją do domu, po czym przekazali pod opiekę najbliższym.

To już drugi taki przypadek!

W sobotę (13 marca) około godziny 5:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z ulic w mieście idzie starsza kobieta ubrana tylko w piżamy a temperatura była bliska 0° C.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku gdzie zastali 87-letnią staruszkę. Kobieta przekazała mundurowym tylko jak się nazywa, gdyż miała problemy z pamięcią i nie znała swojego adresu zamieszkania. Funkcjonariusze na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili personalia 87-latki, a następnie odwieźli starszą panią do domu, gdzie przekazali ją rodzinie.

Policja apeluje - zainteresujmy się osobami starszymi!

W okresie zimowym policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.

Ale pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, przystanku. Każdemu należy się pomoc. Wystarczy zadzwonić na nr 112.

Jeśli przekażemy dyspozytorowi wszystkie informacje - o miejscu, w którym znajduje się człowiek potrzebujący pomocy, jak się zachowuje, ten przyśle na miejsce właściwe służby. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję lub pogotowie ratunkowe za każdym razem kiedy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu.

Sonda
Gdzie są lepsze promocje - w Biedronce czy w Lidlu?
Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?