Sukces Bezy z Lubawy i jej opiekunów na zawodach Latających Psów

2021-08-03 13:36

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się zawody z cyklu Latające Psy. Na Cytadeli zgromadzili się zawodnicy z całej Polski, aby wraz ze swoimi psami rywalizować w dogfrisbee. Nie tak mały sukces zanotowali tam również Beza i jej opiekunowie z Lubawy.

Paweł Jakubowski mieszka w Lubawie. Beza natomiast jest kundelkiem adoptowanym we wrześniu 2019 z iławskiego schroniska.

- Od dwóch lat trenujemy frisbee. W zeszłym roku też w Poznaniu zajęliśmy 3 miejsce - mówi Paweł.

Dyscyplina, o której mowa polega na łapaniu przez psa rzuconego dysku. Handler (człowiek) musi w odpowiedni sposób wyrzucać dyski, a pies ma za zadanie złapać i przynieść dysk. Sukces polega na ścisłej współpracy, gdyż konieczne jest zarówno opanowanie i dobra technika rzutowa człowieka, jak i precyzja, zwinność i szybkość psa.

W "Throw and Go 1" wśród stawki 142 zespołów Paweł Jakubowski i Beza wywalczyli 2 miejsce. W tej konkurencji zadaniem jest, aby w ciągu minuty zdobyć, jak największą ilość punktów, które przyznawane są za chwyt dysku w odpowiednich strefach.

We "Frizgility 1" Paweł z Bezą zdobyli 8 miejsce na 123 zespoły. Tutaj oprócz chwytania dysku, zadaniem psa jest pokonanie sekwencji przeszkód. Jak można zobaczyć na video, podczas wykonywania ostatniego rzutu Paweł nadepnął na linię (sędzia ogłosił to komendą ‚footfault’) i mimo chwytu przez Bezę nie zostały przyznane punkty za złapanie dysku. Ten drobny szczegół pozbawił Pawła i Bezę podium w tej konkurencji.

Kolejne starty Bezy i Pawła już we wrześniu i to niedaleko Iławy.

Zawody dogfrisbee WINTER IS COMING PETSLY CUP 2021, odbędą się w Prątnicy, w ostatni weekend września (25-26.09.2021). Zaplanowano dwa dni zmagań zawodników zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Zawody będą otwarte dla publiczności.

Poczynania Bezy możecie śledzić na jej Instagramie!

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Rasy psów - rozpoznacie je na zdjęciach? Co wiecie o swoich pupilach? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Pies jakiej rasy jest widoczny na zdjęciu?
Rasy psów - rozpoznacie je na zdjęciach? Co wiecie o swoich pupilach? [QUIZ]

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!