smog iława 5-02

i

Autor: airly.org Smog w Iławie: Spadły temperatury, znów ruszyły "wędzarnie"

Smog w Iławie: Spadły temperatury, znów ruszyły "wędzarnie" [PROGNOZA NA WEEKEND]

2021-02-05 12:52

Przed nami trzaskające mrozy, ale już minionej nocy (4/5 lutego) powietrze na dwóch iławskich osiedlach pozostawiało wiele do życzenia. Najgorzej było na Zielonej i osiedlu Piastowskim!

Dwa z sześciu czujników zaświeciły się na fioletowo co oznacza najwyższe wskazania zanieczyszczenia powietrza szkodliwymi substancjami i pyłami.

Już o godzinie 20:00 4 lutego odezwał się Alarm Smogowy czujnika na osiedlu Piastowskim/Ostródzkim zlokalizowany przy ulicy Zielonej. Wskazywał zanieczyszczenie na poziomie aż 131 w skali CAQI. W tym samy czasie na osiedlu Gajerek, czujnik przy ulicy Chełmińskiej doszedł do 109 CAQI.

smog iława 5-02

i

Autor: airly.org Wskazania czujników powietrza w Iławie 4/5 lutego 2021 Link: Kliknij by powiększyć

Idą większe mrozy, będzie jeszcze gorzej?

Zacznijmy od dobrych informacji, jak informowaliśmy ostatnio, w tym roku jak ciepłe bułeczki rozeszły się dopłaty do wymiany ogrzewania na ekologiczne w Iławie. Wnioski złożyło ponad 40 właścicieli nieruchomości. Mamy nadzieję, że wśród nich są truciciele z Gajerka i Piastowskiego i za rok już nie będą zanieczyszczać nam powietrza w mieście.

Niestety, jak zapowiadają synoptycy w najbliższy weekend przymrozki mogą zwłaszcza w nocy dochodzić w Iławie do -18 stopni, więc należy spodziewać się iż właściciele kopciuchów znów uaktywniać się będą wieczorami przy okazji dogrzewania domów.

Szansą dla naszych płuc jest informacja o silniejszym wietrze, który ma powiać akurat w okresie zapowiadanych większych mrozów, czyli w nocy z soboty na niedzielę (6/7.02) i niedzieli na poniedziałek (7/8.02), powinien sprzyjać nieco lepszej wentylacji nie tylko na zewnątrz ale również w naszych mieszkaniach.

smog skala caqi

i

Autor: airly.org Skala smogowa CAQI czujników powietrza Airly

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Tajemnica fryzury Rutkowskiego rozwikłana! Widzicie podobieństwo?