AZS Olsztyn

i

Autor: arch. organizatora

Siatkówka

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczynają rywalizację w fazie play-off

2023-04-05 13:58

Rywalem akademików z Kortowa będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Gramy do trzech zwycięstw – pierwsze dwa spotkania zaplanowane zostały na wyjeździe.

19 zwycięstw, 11 porażek – taki jest bilans siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w fazie zasadniczej. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zakończyli pierwszą część sezonu na 7 miejscu z dorobkiem 54 punktów, mając aż 10 „oczek” przewagi na ostatnią zakwalifikowaną drużyną do play-off – PSG Stalą Nysa. Co warte podkreślenia, ostatnie 5 spotkań zakończyło się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Co na temat pierwszej części sezonu może powiedzieć Karol Butryn? – Jesteśmy zadowoleni z tego, co ugraliśmy, lecz nie ma co ukrywać, że faza zasadnicza była dla nas trudna. Wypadł nasz podstawowy rozgrywający i dla każdej drużyny byłaby to duża strata. Potrzebowaliśmy sporo czasu, aby zgrać się z Grzegorzem. Na play-offy patrzymy z optymizmem, bo wiemy, że możemy wygrać te spotkania. Będziemy walczyć!– stwierdza atakujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Olsztynianie do ostatniej kolejki fazy zasadniczej musieli czekać na swojego rywala w I rundzie play-off – w niej, akademicy zmierzą się z drużyną, która zajęła 2 miejsce. Na pozycji wicelidera uplasowała się ekipa Aluron CMC Warty Zawiercie. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zanotowali aż 24 zwycięstw i tylko 6 porażek – z czego dwie z… Indykpolem AZS Olsztyn. W Zawierciu akademicy zwyciężyli 3:2 (MVP – Karol Butryn), a w Iławie 3:0 (MVP – Taylor Averill). W bilansie bezpośrednich spotkań, górą są gospodarze pierwszych konfrontacji – 8:4.

Czy te spotkania mogą teraz stawiać olsztynian w roli faworyta? – Nie ma co na to zwracać uwagi. Ekipa z Zawiercia podczas tych meczów musiała mierzyć się ze swoimi problemami. Play-off rządzą się jednak swoimi prawami. Są to inne mecze, większe napięcie i ciśnienie. Zobaczymy, kto wyjdzie z nich zwycięsko… – przyznaje Butryn.

Zdecydowanymi liderami w ekipie Jurajskich Rycerzy są Uros Kovacević i Bartosz Kwolek. Serbskiego przyjmującego ekipy z Zawiercia i Karola Butryna, dzielą tylko 4 punkty w klasyfikacji najlepiej punktujących (468:464 na korzyść olsztynianina). Kwolek natomiast ma najlepszą zagrywkę w ekipie rywali akademików (53 asy – Butryn prowadzi w klasyfikacji, ma na swoim koncie 65 udanych zagrywek).Nie należy także zapominać o Dawidzie Konarskim, Krzysztofie Rejno, Santiago Dananim czy naszym dobrym znajomym – Miłoszu Zniszczole.

- Największy progres podczas fazy zasadniczej zrobiliśmy w systemie gry blok-obrona. Wiadomo także, że naszym największym atutem jest także zagrywka. Tym elementem będziemy chcieli przeważyć szalę na swoją korzyść  – kończy Karol Butryn.

Rywalizacja w I rundzie fazy play-off z Aluron CMC Wartą Zawiercie toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Zawierciu (czwartek 6.04 o godz. 17:30 i piątek 7.04 o godz. 20:30). Trzecia i ew. czwarta konfrontacja została zaplanowana w Iławie (sobota 15.04 o godz. 14:45 i niedziela 16.04 również o godz. 14:45). Jeśli zajdzie potrzeba rozegrania decydującej, piątej odsłony, odbędzie się ona w Zawierciu, prawdopodobnie w środę, 19.04.

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. Znajdź brakujące wyrazy. Bijemy brawo już za 9/12

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?