siatkowka plazowa

i

Autor: arch. organizatora

Siatkówka plażowa

Stare Jabłonki ponownie będą areną zmagań najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych w Polsce

2023-04-03 14:34

Sukces zeszłorocznej edycji Orlen Beach Volley Tour sprawił, iż cykl ma swoją kontynuację również w 2023 roku. Przypomnijmy, iż inicjatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Składają się one z turniejów eliminacyjnych, których zwieńczeniem będzie finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

Zmagania plażowych siatkarek i siatkarzy w tym roku odbędą się m.in. w Przysusze, Kołobrzegu czy Olsztynie. Najlepsze pary spotkają się na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

- Długo zastanawialiśmy się i dyskutowaliśmy nad formatem imprezy, która miałby się odbyć na naszej plaży w tym roku. Rozmawialiśmy o eventach zarówno rangi światowej, jak i europejskiej. Nie byliśmy jednak pewni sytuacji gospodarczej oraz hotelowej, jaka zastanie nas za kilka miesięcy. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, którego jeszcze tutaj nie było – finał Mistrzostw Polski, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia – przyznaje Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju.

Nierozłącznymi elementami turniejów w Starych Jabłonkach są także muzyka i wyśmienita kuchnia. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy zrobią wszystko, aby Stare Jabłonki pozytywnie kojarzyły się zawodnikom i kibicom „plażówki”, a także osobom, które chciałby aktywnie spędzić czas, dobrze zjeść, posłuchać muzyki oraz świetnie się bawić.

Przypomnijmy, iż w ubiegłorocznej edycji najlepsi okazali się: wśród Pań Anna Pospíšilova i Martina Williams z Czech, a u mężczyzn Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk. Nie zabrakło także lokalnych akcentów, bowiem na piaszczystych boiskach Hotelu Anders wystąpił pochodzący ze Starych Jabłonek – Piotr Łukasik.Zapraszamy wszystkich do Starych Jabłonek – finał Mistrzostw Polski Orlen Beach Volley Tour 2023, Hotel Anders, 25-27 sierpnia 2023 roku. Wstęp wolny.

Rowerzyści opanowali Bydgoszcz

Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?