Rozrywka

Sezon na święta plonów rozpoczęty. Mieszkańcy gminy Iława bawili się w Woli Kamieńskiej

2023-08-28 14:08

W minioną sobotę, w Woli Kamieńskiej odbyły się Dożynki Parafialne. Słoneczna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na boisko wiejskie dużą grupę mieszkańców sołectwa i gości z okolicznych miejscowości.

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Sołtysem sołectwa i jednocześnie Radną Rady Gminy Iława Beatą Grzechnik. Następnie na scenie zaprezentował się zespół „Blues Station”, który wykonał największe przeboje grupy „Dżem”. W bogatym programie wydarzenia nie zabrakło również parku zabaw dla dzieci, animacji dla dzieci poprowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury, loterii fantowej oraz swojskiego jadła. Całość poprowadziła Dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem „Avanti”.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wola Kamieńska, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Wola Kamieńska, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Parafia Św. Andrzeja Boboli. Dożynki Parafialne były objęte Patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Piotr Kupicha zachwyca się sanah. Wystąpili na jednej scenie!

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła: